Model Vergelijking
Llama 4 vs Qwen 3.6 - context lengte kampioen ontmoet coding specialist
Meta's Llama 4 familie biedt het langste contextvenster in open modellen op 10M tokens met Scout en sterke multimodale mogelijkheden door early fusion architectuur, terwijl Maverick evenwichtige prestatie levert met MMLU Pro op 80.5% en MMMU op 73.4% over een 1M contextvenster. Alibaba's Qwen 3.6 familie levert uitzonderlijke agentische coding prestatie, met SWE-Bench Verified scores tot 78.8% op de Plus variant, 77.2% op het dense 27B model en 73.4% op het ultra-efficiente 35B A3B MoE dat slechts 3B parameters per token activeert. De Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking belicht een significante SWE-Bench kloof die uitmaakt voor engineering teams: Qwen 3.6 overtreft op code generatie en repository-level software engineering benchmarks terwijl Llama 4 ongeëvenaarde context verwerking en open weight flexibiliteit biedt voor grootschalige document workloads. Voor teams die beide families evalueren komt de beslissing neer op of je productie prioriteit autonome coding agents met edge deployment opties is of enorme contextvensters met native multimodaal begrip. Twee families gebouwd voor zeer verschillende productie prioriteiten, en de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking helpt verduidelijken welke architectuur het beste bij je engineering stack past.
Prestaties
Llama 4 vs Qwen 3.6 benchmark vergelijking
Llama 4 leidt op context lengte en multimodaal begrip, terwijl Qwen 3.6 domineert in agentische coding benchmarks en uitzonderlijke efficiëntie biedt in zijn dense en kleine MoE varianten.
De Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking onthult twee model families geoptimaliseerd voor fundamenteel verschillende productie doelen. Llama 4 Scout's 10M contextvenster is ongeëvenaard door elk open model, wat het de go-to keuze maakt voor het in nemen van volledige codebases, verwerken van multi-jaar juridische archieven of draaien van uitgebreide multi-turn gesprekken die elk ander model's context limiet zouden doen overlopen. Maverick levert sterke all-round kwaliteit met MMLU Pro op 80.5% en MMMU op 73.4%, goed presterend over enterprise kennis management, technische documentatie en multimodale redenering taken. Qwen 3.6's dense 27B model bereikt 77.2% op SWE-Bench Verified en 86.2% op MMLU Pro, wat opmerkelijk is voor een model van zijn grootte en het een van de meest efficiënte coding modellen beschikbaar maakt voor teams die sterke software engineering capaciteit nodig hebben zonder enorme infrastructuur. De Plus variant duwt verder naar 78.8% op SWE-Bench Verified met een 1M contextvenster, terwijl het 35B A3B MoE model slechts 3B parameters per token activeert voor praktische edge en mobiele deployment, een niveau van hardware efficiëntie dat Llama 4's architectuur momenteel niet evenaart aan de kleine kant van de schaal.
Qwen 3.6 27B: SWE-Bench Verified 77.2%, Terminal-Bench 59.3%, MMLU Pro 86.2%
Qwen 3.6 Plus: SWE-Bench Verified 78.8%, 1M contextvenster
Maverick: MMLU Pro 80.5%, MMMU 73.4%, GPQA Diamond 69.8%
Scout: 10M token context - 78x langer dan Qwen 3.6's 128K default
Qwen 3.6 35B A3B: slechts 3B actieve parameters voor edge en mobiele deployment
Volledige vergelijking
Llama 4 familie vs Qwen 3.6 familie
Volledige benchmark resultaten over redenering, coderen, multimodaal en architectuur metrics voor beide model families.
| Benchmark | Llama 4 Maverick 400B / 17B actief Open Weight | Llama 4 Scout 109B / 17B actief Lange Context | Qwen 3.6 27B 27B dense Coding | Qwen 3.6 Plus API model Flagship | Qwen 3.6 35B A3B 35B / 3B actief Efficient |
|---|---|---|---|---|---|
MMLU Pro Kennis & redenering | 80.5% | 74.3% | 86.2% | - | - |
GPQA Diamond Wetenschappelijke kennis | 69.8% | 57.2% | - | - | - |
MMMU Multimodaal begrip | 73.4% | 69.4% | - | - | - |
SWE-Bench Verified Agentisch coderen | - | - | 77.2% | 78.8% | 73.4% |
LiveCodeBench Live coding eval | 43.4% | 32.8% | - | - | ~75% |
Terminal-Bench Terminal taken | - | - | 59.3% | - | - |
Context Window Max tokens | 1M | 10M | 128K | 1M | 128K |
Total Parameters Model grootte | 400B | 109B | 27B | - | 35B |
Active Parameters Per token | 17B | 17B | 27B (dense) | - | 3B |
Architecture Model type | MoE (128 experts) | MoE (16 experts) | Dense | API | MoE |
Data van Meta's officiële model card, Alibaba's technische rapporten en onafhankelijke evaluaties.
Kies Llama 4
Wanneer Llama 4 te kiezen boven Qwen 3.6
In de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking is Llama 4 de sterkere keuze wanneer je enorme contextvensters, native multimodaal begrip of volledig open weight modellen met brede ecosysteem ondersteuning en bewezen cloud deployment paden nodig hebt. Scout's 10M context is 78 keer langer dan Qwen 3.6's default 128K, wat het de enige levensvatbare optie maakt voor workloads die volledige repositories, multi-jaar document archieven of uitgebreide gespreksgeschiedenissen in een enkele prompt vereisen. Llama 4's early fusion multimodale architectuur behandelt ook tekst en afbeelding inputs native met MMMU op 73.4%, terwijl Qwen 3.6's primaire kracht ligt in code generatie en software engineering in plaats van multimodale redenering. Voor enterprise teams die betrouwbare multimodale mogelijkheden nodig hebben naast enorme context verwerking biedt Llama 4 een combinatie die Qwen 3.6 momenteel niet biedt.
- Scout's 10M token contextvenster verwerkt volledige codebases, juridische document archieven en onderzoeksartikel collecties in één prompt zonder chunking of retrieval augmentation. Dit is 78 keer langer dan Qwen 3.6's default 128K context, wat de noodzaak voor complexe document splitsing pijplijnen volledig elimineert. Voor teams werkend met grote monorepos, regelgevingsdossiers of multi-jaar gesprekslogs verandert dit context voordeel fundamenteel wat mogelijk is in een enkele inference aanroep.
- Native multimodaal met early fusion architectuur verwerkt tekst en afbeeldingen samen zonder aparte vision pijplijn componenten of externe encoders nodig te hebben. Maverick scoort 73.4% op MMMU en 69.8% op GPQA Diamond, sterk visueel begrip en wetenschappelijke redenering demonstrerend die Qwen 3.6 niet prioriteert. Deze geïntegreerde multimodale benadering reduceert systeem complexiteit voor toepassingen die zowel tekst als afbeelding begrip nodig hebben.
- Volledig open weight onder de Llama 3.1 compatibele licentie staat onbeperkte self-hosted deployment, fine-tuning en custom distillatie over alle infrastructuur die je controleert toe. Deze open weight toegang betekent volledige data privacy, geen API afhankelijkheden en het vermogen om gespecialiseerde model varianten te creëren voor je specifieke domein. In de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking bieden beide families open toegang, maar Llama 4's ecosysteem volwassenheid biedt meer deployment opties.
- Brede ecosysteem ondersteuning over AWS, Azure, Google Cloud, Hugging Face, vLLM, TGI en alle grote inference frameworks zorgt voor naadloze integratie in bestaande productie infrastructuur. Dit volwassen deployment ecosysteem reduceert tijd tot productie en biedt meerdere optimalisatie paden voor verschillende hardware configuraties. Geen andere model familie biedt deze breedte van gevalideerde platform ondersteuning met actieve gemeenschap tooling.
- Maverick's 1M contextvenster biedt nog steeds bijna 8 keer de capaciteit van Qwen 3.6's default 128K voor standaard workloads die Scout's volledige 10M capaciteit niet vereisen. Dit maakt Maverick een praktische middenweg voor teams die uitgebreide context nodig hebben zonder de infrastructuur vereisten van het volledige Scout model. Gecombineerd met MMLU Pro op 80.5% levert Maverick evenwichtige prestatie over redenering, coderen en multimodale taken.
- Twee model groottes laten je schaal matchen aan je workload: Scout op 109B totaal voor maximale context lengte en Maverick op 400B totaal voor maximale kwaliteit over diverse taken. Deze flexibiliteit stelt teams in staat om het juiste model voor elke gebruikssituatie te deployen zonder op één grootte vast te zitten. Het gedeelde 17B actieve parameter aantal over beide modellen vereenvoudigt ook inference infrastructuur planning.
Kies Qwen 3.6
Wanneer Qwen 3.6 de voorsprong heeft op Llama 4
Qwen 3.6 domineert de Llama 4 vs Qwen 3.6 matchup op agentische coding benchmarks en biedt uitzonderlijke dense model efficiëntie die het toegankelijk maakt op bescheiden hardware. Het 27B dense model bereikt 77.2% op SWE-Bench Verified en 86.2% op MMLU Pro, modellen veel keer zijn groot overtreffend op zowel coderen als algemene redenering. De Plus variant duwt naar 78.8% op SWE-Bench Verified, Qwen 3.6 vestigend als een frontier coding model dat closed-source alternatieven evenaart. Voor teams die op beperkte hardware moeten deployen activeert het 35B A3B MoE variant slechts 3B parameters per token, praktische edge en mobiele deployment mogelijk makend die Llama 4's architectuur momenteel niet kan evenaren op welke model grootte dan ook.
- SWE-Bench Verified tot 78.8% op Plus levert frontier agentische coding prestatie voor complexe repository-level wijzigingen, multi-file refactoring en autonome bug fixing workflows. Het dense 27B model scoort ook 77.2%, wat zelfs de kleinere variant competitief maakt met veel grotere modellen op real-world software engineering taken. Deze SWE-Bench kloof is de meest significante differentiator in de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking voor engineering teams.
- Dense 27B model bereikt 77.2% op SWE-Bench Verified en 86.2% op MMLU Pro tegen een fractie van Maverick's 400B parameter aantal, uitzonderlijke efficiëntie per parameter biedend. Dit betekent sterke coding en redenering prestatie op hardware die moeite zou hebben om Llama 4 Maverick te draaien, wat het praktisch maakt voor teams met beperkte GPU budgetten. De dense architectuur vereenvoudigt ook deployment vergeleken met MoE modellen die gespecialiseerde routing infrastructuur vereisen.
- 35B A3B MoE variant activeert slechts 3B parameters per token, praktische deployment op mobiele apparaten, edge hardware en enkele consument GPU's met kwantisatie mogelijk makend. Dit niveau van efficiëntie is ongeëvenaard in de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking, waar Llama 4's kleinste model nog steeds 17B actieve parameters per token vereist. Voor teams die on-device AI features bouwen of naar resource-beperkte omgevingen deployen is dit een beslissend voordeel.
- MMLU Pro op 86.2% op het 27B model overtreft Maverick's 80.5% met een betekenisvolle marge, sterkere algemene kennis en redeneringscapaciteit toonend op dramatisch kleinere schaal. Deze benchmark kloof demonstreert dat Qwen 3.6 niet alleen een coding specialist is maar ook een sterk algemeen doel model. Teams die zowel coding excellentie als brede redenering nodig hebben zullen het 27B model opmerkelijk capabel vinden voor zijn grootte.
- Terminal-Bench op 59.3% toont sterke real-world terminal taak prestatie voor developer tool integratie, command line automatisering en systeembeheer workflows. Deze benchmark meet praktisch vermogen om terminal commando's uit te voeren, bestandssystemen te navigeren en multi-step systeem taken te voltooien. Voor teams die developer productiviteit tools of geautomatiseerde DevOps pijplijnen bouwen vertaalt deze mogelijkheid direct naar productie waarde.
- Meerdere model groottes van 3B actieve parameters op het 35B A3B variant tot de volledige Plus API bieden een complete deployment ladder van edge apparaten tot cloud infrastructuur. Dit bereik laat teams toe om te beginnen met lichtgewicht edge modellen en op te schalen naar de Plus API voor maximale capaciteit zonder van model familie te wisselen. De Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking toont Qwen 3.6 die meer granulaire grootte opties biedt voor diverse deployment scenario's.
FAQ
Veelgestelde vragen over Llama 4 vs Qwen 3.6
Veelvoorkomende vragen die ontwikkelaars stellen bij het kiezen tussen deze model families voor productie deployment.
Qwen 3.6 is de sterkere keuze voor software engineering taken. Het 27B dense model scoort 77.2% op SWE-Bench Verified en de Plus variant bereikt 78.8%, beide significant vooruit op Llama 4's gepubliceerde coding benchmarks. In de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking voor engineering workflows presteert Qwen 3.6 consequent beter op code generatie, bug fixing en repository-level wijzigingen over meerdere evaluatie suites.
Qwen 3.6 wint beslissend op SWE-Bench. De Plus variant scoort 78.8% op SWE-Bench Verified, het dense 27B model bereikt 77.2% en zelfs het efficiënte 35B A3B bereikt 73.4%. Llama 4 heeft geen gepubliceerde SWE-Bench Verified scores, aangezien zijn architectuur context lengte en multimodale mogelijkheden prioriteert boven gespecialiseerde coding benchmarks. Deze SWE-Bench kloof is de duidelijkste differentiator in de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking.
Ja. Het Qwen 3.6 35B A3B model activeert slechts 3B parameters per token, wat het praktisch maakt om op een enkele consument GPU te draaien met toegepaste kwantisatie. Llama 4 Scout op 109B totaal en Maverick op 400B totaal vereisen beide multi-GPU setups voor inference zelfs met agressieve kwantisatie. Dit is een sleutel voordeel in de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking voor ontwikkelaars met beperkte hardware budgetten of edge deployment vereisten.
Llama 4 leidt op multimodale benchmarks met MMMU op 73.4% op Maverick en native early fusion architectuur voor geïntegreerde tekst en afbeelding verwerking. Qwen 3.6's primaire kracht is code generatie en software engineering in plaats van multimodale redenering. Als je workflow afbeelding begrip naast tekst betreft, is Llama 4 de betere keuze in de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking voor multimodale toepassingen.
Qwen 3.6 heeft een significant voordeel voor Chinese taal taken. Ontwikkeld door Alibaba, is het getraind met uitgebreide Chinese taal data en geoptimaliseerd voor Chinese tekst generatie, vertaling en begrip over zowel vereenvoudigde als traditionele varianten. Llama 4 ondersteunt Chinees maar is primair geoptimaliseerd voor Engels. Voor tweetalige of Chinese-gerichte toepassingen is Qwen 3.6 de duidelijke winnaar in de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking.
Llama 4 gebruikt de Llama 3.1 Community License, die commercieel gebruik toestaat met specifieke voorwaarden voor zeer grote deployments die 700 miljoen maandelijkse actieve gebruikers overschrijden. Qwen 3.6 is uitgebracht onder de Apache 2.0 licentie, die meer permissief is en minder restricties heeft op commercieel gebruik ongeacht schaal. In de Llama 4 vs Qwen 3.6 licentie vergelijking biedt Qwen 3.6 meer flexibiliteit voor commerciële deployment zonder gebruik drempels.
Het Qwen 3.6 27B dense model overtreft Llama 4 Maverick op MMLU Pro met 86.2% versus 80.5% en domineert op coding benchmarks met 77.2% op SWE-Bench Verified. Maverick tegengaat met sterkere multimodale scores op MMMU 73.4%, een veel groter 1M contextvenster en bredere ecosysteem ondersteuning. Het 27B model is ook dramatisch efficiënter om te deployen, een fractie vereisend van Maverick's 400B parameter infrastructuur en GPU bronnen.
Qwen 3.6 biedt significant betere edge deployment opties in de Llama 4 vs Qwen 3.6 vergelijking. Het 35B A3B MoE variant activeert slechts 3B parameters per token, wat het praktisch maakt voor mobiele apparaten, embedded systemen en enkele GPU edge servers. Llama 4's kleinste model, Scout op 109B totaal met 17B actief, vereist nog steeds substantiële multi-GPU compute infrastructuur. Voor beperkte deployment omgevingen biedt Qwen 3.6 een duidelijk pad van edge naar cloud.
Llama 4 Familie
Ontdek meer Llama 4 vergelijkingen en modellen
Duik dieper in individuele Llama 4 modellen of zie hoe ze zich verhouden tot andere frontier open modellen. Elke vergelijking dekt benchmarks, architectuur details en praktische deployment gids om je geïnformeerde beslissingen te helpen maken voor je productie stack.
Llama 4 Scout
De 10M contextvenster specialist met 16 experts en 109B totale parameters. Scout is doelgebouwd voor het verwerken van volledige codebases, lange juridische document sets en uitgebreide multi-turn gesprekken die ver voorbij standaard context limieten gaan die door andere open modellen worden aangeboden.
OntdekLlama 4 Maverick
Meta's 400B vlaggenschip model met 128 experts en een 1M contextvenster. Maverick levert sterke all-round prestatie over redenering, coderen en multimodaal begrip, wat het de veelzijdige keuze maakt voor teams die evenwichtige mogelijkheden over diverse productie workloads nodig hebben.
OntdekAlle Llama 4 Modellen
Volledig familie overzicht dekkend Scout, Maverick en aankomende varianten in de Llama 4 lineup. Bevat een gedetailleerde selectie gids, deployment opties over grote cloud providers en zij-aan-zij prestatie vergelijkingen om je te helpen het juiste model te kiezen.
Bekijk alleLlama 4 vs Kimi K2.6
Vergelijk Meta's open MoE familie tegen Moonshot's 1T agentisch model met 384 experts. Deze vergelijking dekt context lengte verschillen, agentische coding benchmarks, native video begrip via MoonViT en multimodale capaciteit afwegingen.
VergelijkLlama 4 vs DeepSeek V4
Twee leidende open weight MoE architecturen hoofd-aan-hoofd vergeleken op redenering, coderen en kosten efficiëntie benchmarks. Zie welk model het beste bij je infrastructuur vereisten en productie workload eisen past.
VergelijkLlama 4 vs MiniMax M2.7
Schaal versus kosten efficiëntie in een directe vergelijking. Evalueer Llama 4's enorme contextvensters en open weight flexibiliteit tegen MiniMax M2.7's geoptimaliseerde inference pijplijn en competitieve prijzen voor API-gebaseerde deployments.
VergelijkAan de slag
Probeer Llama 4 modellen gratis
Begin direct te chatten met Llama 4 Maverick of Scout. Geen setup vereist. Vergelijk de modellen zelf en zie welke het beste bij je workflow past in de Llama 4 vs Qwen 3.6 beslissing.