Model Vergelijking
Llama 4 vs Kimi K2.6 - open weight veelzijdigheid ontmoet agentisch krachtpatser
Meta's Llama 4 familie bevat Scout (109B totaal, 17B actief, 16 experts) en Maverick (400B totaal, 17B actief, 128 experts), het langste contextvenster leverend beschikbaar in open modellen op 10M tokens. Moonshot's Kimi K2.6 is een 1 triljoen parameter model met 32B actieve parameters en 384 experts inclusief 8 geselecteerd plus 1 gedeeld per token, doelgebouwd voor agentisch coderen en multimodale redenering met native video ondersteuning via MoonViT 400M. Bij het vergelijken van Llama 4 vs Kimi K2.6 is de kern afweging duidelijk: Llama 4 biedt ongeëvenaarde context lengte en volledige open weight toegang voor self-hosted deployment, terwijl Kimi K2.6 de frontier duwt op autonome coding taken met SWE-Bench Pro op 58.6%, HLE-Full op 54.0% en BrowseComp op 83.2%. Voor engineering teams die deze modellen evalueren hangt de beslissing af van of je productie workload enorme context verwerking eist met open weight flexibiliteit of gespecialiseerde agentische prestatie met native video begrip. Twee fundamenteel verschillende ontwerpfilosofieën gericht op verschillende productie behoeften, en de Llama 4 vs Kimi K2.6 vergelijking helpt verduidelijken welke architectuur bij je stack past.
Prestaties
Llama 4 vs Kimi K2.6 benchmark vergelijking
Llama 4 Maverick leidt op context lengte en open toegankelijkheid, terwijl Kimi K2.6 domineert in agentisch coderen en verschillende frontier benchmarks. Scout voegt een ongeëvenaard 10M token contextvenster toe voor lang document verwerken.
De Llama 4 vs Kimi K2.6 vergelijking onthult twee modellen geoptimaliseerd voor zeer verschillende real-world workloads. Maverick is een sterke alleskunner met open weights, 1M context en solide scores over MMLU Pro op 80.5% en GPQA Diamond op 69.8%, wat het goed geschikt maakt voor enterprise RAG pijplijnen, klantondersteuning automatisering en algemene redenering taken. Kimi K2.6 is een 1T parameter specialist gebouwd voor agentische taken, scorend 58.6% op SWE-Bench Pro en 83.2% op BrowseComp met native multimodale ondersteuning via MoonViT, wat betekent dat het autonoom kan navigeren door codebases, het web browsen en video inputs verwerken in productie agent workflows. Scout's 10M contextvenster blijft ongeëvenaard door elk model in deze vergelijking, wat het de duidelijke keuze maakt voor workloads zoals het in nemen van volledige juridische document sets, verwerken van volledige repository geschiedenissen of draaien van multi-turn gesprekken die duizenden pagina's beslaan. Voor teams die kiezen tussen deze modellen komt de Llama 4 vs Kimi K2.6 beslissing vaak neer op of je primaire behoefte autonome coding agents met video begrip is of enorme context verwerking met open weight flexibiliteit en brede ecosysteem ondersteuning.
Kimi K2.6: SWE-Bench Pro 58.6%, HLE-Full 54.0%, BrowseComp 83.2%
Maverick: MMLU Pro 80.5%, GPQA Diamond 69.8%, MMMU 73.4%
Scout: 10M token context - 39x langer dan Kimi K2.6's 256K
Kimi K2.6: native multimodaal via MoonViT 400M (tekst + afbeelding + video)
Beide families gebruiken MoE architectuur met verschillende schaal afwegingen
Volledige vergelijking
Llama 4 Maverick vs Kimi K2.6 vs Llama 4 Scout
Volledige benchmark resultaten over redenering, coderen, multimodaal en architectuur metrics.
| Benchmark | Llama 4 Maverick 400B / 17B actief Open Weight | Kimi K2.6 1T / 32B actief Agentisch | Llama 4 Scout 109B / 17B actief Lange Context |
|---|---|---|---|
MMLU Pro Kennis & redenering | 80.5% | - | 74.3% |
GPQA Diamond Wetenschappelijke kennis | 69.8% | - | 57.2% |
MMMU Multimodaal begrip | 73.4% | - | 69.4% |
SWE-Bench Pro Agentisch coderen | - | 58.6% | - |
HLE-Full Hard language eval | - | 54.0% | - |
BrowseComp Web browsing taken | - | 83.2% | - |
Context Window Max tokens | 1M | 256K | 10M |
Total Parameters Model grootte | 400B | 1T | 109B |
Active Parameters Per token | 17B | 32B | 17B |
Number of Experts MoE routing | 128 | 384 (8+1 shared) | 16 |
Multimodal Input modaliteiten | Tekst + Afbeelding | Tekst + Afbeelding + Video (MoonViT 400M) | Tekst + Afbeelding |
Data van Meta's officiële model card, Moonshot's technisch rapport en onafhankelijke evaluaties.
Kies Llama 4
Wanneer Llama 4 te kiezen boven Kimi K2.6
In de Llama 4 vs Kimi K2.6 vergelijking is Llama 4 de sterkere keuze wanneer je enorme contextvensters nodig hebt, open weight flexibiliteit of een bewezen deployment ecosysteem met brede cloud provider ondersteuning. Scout's 10M token context is 39 keer langer dan Kimi K2.6's 256K limiet, wat het ideaal maakt voor het verwerken van volledige codebases, multi-jaar juridische archieven of lange onderzoeksartikel collecties in een enkele aanroep zonder chunking of retrieval augmentation. Beide Llama 4 modellen zijn volledig open weight, dus je kunt ze self-hosten op je eigen infrastructuur zonder API afhankelijkheden of vendor lock-in. Het lagere actieve parameter aantal van 17B per token vertaalt ook naar snellere inference snelheden en lagere compute kosten vergeleken met Kimi K2.6's 32B actieve parameters, wat significant uitmaakt op productie schaal.
- Scout's 10M token contextvenster verwerkt volledige codebases, juridische document sets en onderzoeksartikel collecties in één prompt zonder chunking of retrieval augmentation. Dit is 39 keer langer dan Kimi K2.6's 256K limiet, wat de noodzaak voor complexe document splitsing pijplijnen elimineert. Voor teams werkend met grote monorepos of regelgevingsdossiers is dit context voordeel transformerend.
- Volledig open weight onder de Llama 3.1 compatibele licentie staat onbeperkte self-hosted deployment, fine-tuning en custom distillatie op je eigen infrastructuur toe. In tegenstelling tot API-afhankelijke modellen behoud je volledige controle over data privacy, latentie en kosten. Deze open weight toegang is een beslissend voordeel in de Llama 4 vs Kimi K2.6 vergelijking voor gereguleerde industrieën.
- Lagere actieve parameter kosten op 17B versus 32B per token levert meetelbare snellere inference en gereduceerde compute uitgaven op productie schaal. Deze efficiëntie kloof compoundeert over miljoenen dagelijkse verzoeken, wat Llama 4 significant kosten efficiënter maakt voor hoog-throughput toepassingen. Teams die grootschalige inference draaien zullen betekenisvolle besparingen zien op GPU uren.
- Sterkere algemene kennis benchmarks met MMLU Pro op 80.5% en GPQA Diamond op 69.8% demonstreren brede redenering en wetenschappelijk begrip mogelijkheden. Deze scores maken Maverick goed geschikt voor enterprise kennis management, technische documentatie en onderzoeksassistentie workflows. Het evenwichtige benchmark profiel betekent betrouwbare prestatie over diverse taak types.
- Brede ecosysteem ondersteuning over AWS, Azure, Google Cloud, Hugging Face, vLLM, TGI en alle grote inference frameworks zorgt voor naadloze integratie in bestaande infrastructuur. Dit volwassen deployment ecosysteem reduceert tijd tot productie en biedt meerdere optimalisatie paden. Geen ander model in de Llama 4 vs Kimi K2.6 vergelijking biedt deze breedte van platform ondersteuning.
- Early fusion multimodale architectuur verwerkt tekst en afbeeldingen native zonder externe vision encoders of aparte verwerkingspijplijnen nodig te hebben. Deze geïntegreerde benadering reduceert systeem complexiteit en latentie voor multimodale toepassingen. Maverick's MMMU score van 73.4% bevestigt sterk visueel begrip naast tekst redenering mogelijkheden.
Kies Kimi K2.6
Wanneer Kimi K2.6 de voorsprong heeft op Llama 4
Kimi K2.6 blinkt uit in de Llama 4 vs Kimi K2.6 matchup wanneer je workload draait om agentisch coderen, web browsing automatisering of multimodale taken die video begrip bevatten. Zijn 1T parameter schaal met 384 experts biedt diepe domein specialisatie die duidelijk naar voren komt in benchmark resultaten over meerdere evaluatie suites. Het native video begrip via MoonViT 400M onderscheidt het van Llama 4's tekst en afbeelding-only input, gebruikssituaties openend in video analyse, content moderatie en multimedia agent workflows. Voor teams die autonome agent pijplijnen bouwen die meerdere tool calls ketenen over code, web en media, is Kimi K2.6's architectuur doelgebouwd voor deze complexe orkestratie patronen.
- SWE-Bench Pro op 58.6% levert frontier agentische coding prestatie voor complexe multi-file bewerkingen, repository-level refactoring en autonome bug fixing workflows. Deze benchmark meet real-world software engineering capaciteit over diverse codebases en issue types. Voor teams die AI coding assistenten of geautomatiseerde code review pijplijnen bouwen, zet Kimi K2.6 de standaard in de Llama 4 vs Kimi K2.6 vergelijking.
- BrowseComp op 83.2% biedt industrie leidend web browsing en autonome navigatie voor agent workflows die informatie moeten verzamelen, formulieren moeten invullen of met webapplicaties moeten interacteren. Deze score reflecteert het model's vermogen om paginestructuur te begrijpen, multi-step instructies te volgen en relevante data uit complexe websites te extraheren. Productie agent systemen die op web interactie vertrouwen zullen direct profiteren van deze mogelijkheid.
- HLE-Full op 54.0% toont sterke prestatie op de moeilijkste taal evaluatie taken vandaag beschikbaar, complexe redeneringsketens en genuanceerd taalbegrip dekkend. Deze benchmark target specifiek problemen die zelfs de meest capabele frontier modellen uitdagen. De score geeft Kimi K2.6's diepte van redenering aan op taken die volgehouden multi-step logische analyse vereisen.
- Native video begrip via MoonViT 400M encoder verwerkt tekst, afbeeldingen en video in een enkel uniform model zonder aparte vision pijplijnen of voorbewerkingsstappen nodig te hebben. Dit maakt gebruikssituaties mogelijk zoals geautomatiseerde video content analyse, visuele kwaliteitscontrole en multimedia agent workflows die Llama 4 momenteel niet kan adresseren. De geïntegreerde multimodale architectuur reduceert systeem complexiteit voor teams die video-bewuste toepassingen bouwen.
- 384 experts met 8 geselecteerd plus 1 gedeeld per token bieden diepe domein specialisatie over diverse taak types, van code generatie tot web navigatie tot wetenschappelijke redenering. Dit expert aantal is drie keer Maverick's 128 experts, wat fijnere taak routing en meer gespecialiseerde kennis clusters mogelijk maakt. Het gedeelde expert mechanisme zorgt voor consistente baseline kwaliteit over alle inputs ongeacht routing beslissingen.
- 1T totale parameters met 32B actief per token balanceert enorme model schaal met praktische inference efficiëntie voor productie deployment. Ondanks het grotere actieve parameter aantal vergeleken met Llama 4's 17B, houdt de expert routing architectuur compute vereisten beheersbaar voor cloud deployment. Deze schaal voorsprong vertaalt naar diepere kennis representatie en meer genuanceerde outputs over complexe agentische taken.
FAQ
Veelgestelde vragen over Llama 4 vs Kimi K2.6
Veelvoorkomende vragen die ontwikkelaars stellen bij het kiezen tussen deze modellen voor productie deployment.
Kimi K2.6 leidt op agentische coding benchmarks met 58.6% op SWE-Bench Pro, wat het de sterkere keuze maakt voor autonome code generatie, multi-file refactoring en repository-level bug fixes. Llama 4 Maverick is een solide alleskunner voor algemene coding assistentie maar evenaart niet Kimi K2.6's gespecialiseerde agentische prestatie. Je keuze in de Llama 4 vs Kimi K2.6 coding vergelijking hangt af van of je volledig autonome agents nodig hebt of algemeen doel code hulp met langere context.
Llama 4 Scout biedt een 10M token contextvenster, wat 39 keer groter is dan Kimi K2.6's 256K limiet. Llama 4 Maverick biedt 1M tokens, nog steeds bijna vier keer Kimi K2.6's capaciteit. Als het verwerken van lange documenten, volledige codebases of uitgebreide multi-turn gesprekken in een enkele prompt kritisch is voor je workflow, wint Llama 4 deze categorie beslissend in de Llama 4 vs Kimi K2.6 vergelijking.
Llama 4 modellen zijn volledig open weight en kunnen gedownload en self-hosted worden op je eigen hardware met brede framework ondersteuning over vLLM, TGI en grote cloud providers. Kimi K2.6 weights zijn ook uitgebracht onder een open licentie, maar zijn 1T totale parameter aantal vereist aanzienlijk meer infrastructuur dan Llama 4 Scout op 109B. Voor praktische lokale deployment op standaard multi-GPU setups is Llama 4 de toegankelijkere optie.
Kimi K2.6 domineert agentische benchmarks met 58.6% op SWE-Bench Pro en 83.2% op BrowseComp, sterke autonome coding en web navigatie mogelijkheden demonstrerend. Llama 4 heeft geen gepubliceerde scores op deze specifieke agentische evaluaties, aangezien zijn ontwerp context lengte en algemene redenering prioriteert. Bij het vergelijken van Llama 4 vs Kimi K2.6 voor het bouwen van autonome agent workflows is Kimi K2.6 de duidelijke koploper.
Llama 4 activeert 17B parameters per token vergeleken met Kimi K2.6's 32B, wat resulteert in lagere per-token inference kosten en snellere generatie snelheden. Scout's kleinere totale grootte van 109B maakt het ook goedkoper om te hosten dan Kimi K2.6's 1T parameter model. Voor budget-bewuste deployments die hoog verzoek volumes verwerken biedt Llama 4 over het algemeen betere kosten efficiëntie in de Llama 4 vs Kimi K2.6 vergelijking.
Ja. Kimi K2.6 bevat native video begrip door zijn MoonViT 400M vision encoder, verwerkend tekst, afbeeldingen en video in een enkel uniform model. Llama 4 Scout en Maverick ondersteunen tekst en afbeelding inputs maar behandelen momenteel niet native video. Als je workflow video analyse vereist, content moderatie op video of multimedia agent pijplijnen, is Kimi K2.6 de enige optie in deze Llama 4 vs Kimi K2.6 vergelijking.
Llama 4 gebruikt de Llama 3.1 Community License, die commercieel gebruik toestaat met bepaalde voorwaarden voor zeer grootschalige deployments die 700 miljoen maandelijkse actieve gebruikers overschrijden. Kimi K2.6 is uitgebracht onder een open model licentie die ook commercieel gebruik toestaatt met zijn eigen voorwaarden. Beide modellen zijn beschikbaar voor commerciële deployment, maar je zou elke licentie's specifieke voorwaarden moeten reviewen voor je gebruikssituatie voordat je productie systemen bouwt.
Llama 4 Maverick gebruikt 128 experts met 17B actieve parameters per token, terwijl Scout 16 experts gebruikt met hetzelfde 17B actieve aantal. Kimi K2.6 schaalt naar 384 experts met 8 geselecteerd plus 1 gedeeld per token, 32B parameters totaal activerend. Het Llama 4 vs Kimi K2.6 architectuur verschil reflecteert hun ontwerp doelen: Llama 4 optimaliseert voor efficiëntie en context lengte, terwijl Kimi K2.6 specialisatie diepte maximaliseert door zijn grotere expert pool en gedeelde expert mechanisme.
Llama 4 Familie
Ontdek meer Llama 4 vergelijkingen en modellen
Duik dieper in individuele Llama 4 modellen of zie hoe ze zich verhouden tot andere frontier open modellen. Elke vergelijking dekt benchmarks, architectuur details en praktische deployment gids om je geïnformeerde beslissingen te helpen maken voor je productie stack.
Llama 4 Scout
De 10M contextvenster specialist met 16 experts en 109B totale parameters. Scout is doelgebouwd voor het verwerken van volledige codebases, lange juridische document sets en uitgebreide multi-turn gesprekken die ver voorbij standaard context limieten gaan die door andere open modellen worden aangeboden.
OntdekLlama 4 Maverick
Meta's 400B vlaggenschip model met 128 experts en een 1M contextvenster. Maverick levert sterke all-round prestatie over redenering, coderen en multimodaal begrip, wat het de veelzijdige keuze maakt voor teams die evenwichtige mogelijkheden over diverse productie workloads nodig hebben.
OntdekAlle Llama 4 Modellen
Volledig familie overzicht dekkend Scout, Maverick en aankomende varianten in de Llama 4 lineup. Bevat een gedetailleerde selectie gids, deployment opties over grote cloud providers en zij-aan-zij prestatie vergelijkingen om je te helpen het juiste model te kiezen.
Bekijk alleLlama 4 vs Qwen 3.6
Vergelijk Meta's open MoE familie tegen Alibaba's efficiënte coding krachtpatser. Deze vergelijking dekt SWE-Bench scores, context lengte verschillen, edge deployment afwegingen en licentie overwegingen voor commercieel gebruik.
VergelijkLlama 4 vs DeepSeek V4
Twee leidende open weight MoE architecturen hoofd-aan-hoofd vergeleken op redenering, coderen en kosten efficiëntie benchmarks. Zie welk model het beste bij je infrastructuur vereisten en productie workload eisen past.
VergelijkLlama 4 vs MiniMax M2.7
Schaal versus kosten efficiëntie in een directe vergelijking. Evalueer Llama 4's enorme contextvensters en open weight flexibiliteit tegen MiniMax M2.7's geoptimaliseerde inference pijplijn en competitieve prijzen voor API-gebaseerde deployments.
VergelijkAan de slag
Probeer Llama 4 modellen gratis
Begin direct te chatten met Llama 4 Maverick of Scout. Geen setup vereist. Vergelijk de modellen zelf en zie welke het beste bij je workflow past in de Llama 4 vs Kimi K2.6 beslissing.