Model Vergelijking

Llama 4 vs MiniMax M2.7 - open weight schaal versus radicale parameter efficiëntie

De Llama 4 vs MiniMax M2.7 vergelijking onthult twee radicaal verschillende filosofieën voor het bouwen van frontier AI. Meta's Llama 4 familie duwt schaal met een 400B parameter Maverick model en Scout's ongeëvenaarde 10M token contextvenster, ondersteund door een volwassen open weight ecosysteem. MiniMax M2.7 neemt de tegenovergestelde benadering, frontier-klasse benchmark scores bereikend met slechts 10B actieve parameters uit 230B totaal, routerend door 256 experts tegen een kosten van slechts $0.30 per miljoen input tokens. Dat maakt MiniMax M2.7 ongeveer 50x goedkoper dan mainstream vlaggenschip modellen terwijl competitieve kwaliteit geleverd wordt. Voor teams die Llama 4 vs MiniMax M2.7 evalueren is dit een keuze tussen bewezen open weight infrastructuur en een nieuwe generatie ultra-efficiënte architectuur.

Prestaties

Llama 4 vs MiniMax M2.7 benchmark uitsplitsing

MiniMax M2.7 bereikt opmerkelijke benchmark scores met slechts 10B actieve parameters, terwijl Llama 4 ongeëvenaarde context lengte en bewezen open weight ecosysteem ondersteuning biedt. De efficiëntie kloof tussen deze twee architecturen creëert zeer verschillende deployment economieën.

MiniMax M2.7 lanceerde in maart 2026 als een self-evolving model met 230B totale parameters en slechts 10B actief per token, 8 uit 256 experts selecterend per forward pass. Het scoort 50 op de Artificial Analysis Intelligence Index en bereikt 56.22% op SWE Pro, het stevig in frontier territorium plaatsend ondanks zijn magere actieve voetafdruk. Het model genereert 100 tokens per seconde en kost slechts $0.30 per miljoen input tokens. Aan de Llama 4 kant brengt Maverick 400B totale parameters met 17B actief en scoort 80.5% op MMLU Pro, terwijl Scout het contextvenster uitbreidt naar een industrie leidend 10M tokens. Voor productie teams die Llama 4 vs MiniMax M2.7 afwegen hangt de beslissing vaak af van of je ruwe context capaciteit en ecosysteem volwassenheid prioriteert of maximale kosten efficiëntie met competitieve kwaliteit.

Llama 4 vs MiniMax M2.7 benchmark vergelijking grafiek toont intelligence index, SWE Pro, contextvenster en actieve parameters

MiniMax M2.7: slechts 10B actieve parameters die Tier 1 frontier prestatie bereiken over grote benchmarks

MiniMax M2.7: SWE Pro 56.22% en 100 tokens per seconde throughput voor snelle, capabele inference

MiniMax M2.7: $0.30 per miljoen input tokens, ongeveer 50x goedkoper dan mainstream vlaggenschip model prijzen

Maverick: MMLU Pro 80.5% en MMMU 73.4% voor sterke algemene redenering en multimodaal begrip

Scout: 10M token contextvenster, 50x langer dan MiniMax M2.7's 200K limiet

MiniMax M2.7 gebruikt 256 experts met 8 geselecteerd per token, het hoogste expert aantal in elk productie MoE model

Volledige vergelijking

Llama 4 familie vs MiniMax M2.7

Volledige benchmark resultaten over redenering, coderen en efficiëntie metrics voor de volledige Llama 4 vs MiniMax M2.7 vergelijking.

Benchmark
Llama 4 Maverick
400B / 17B actief
Open Weight
Llama 4 Scout
109B / 17B actief
Lange Context
MiniMax M2.7
230B / 10B actief
Efficient
MMLU Pro
Kennis & redenering
80.5%74.3%-
MMMU
Multimodaal
73.4%69.4%-
SWE-Pro
Agentisch coderen
--56.22%
Intelligence Index
Artificial Analysis
--50
Context Window
Max tokens
1M10M200K
Total Parameters
Model grootte
400B109B230B
Active Parameters
Per token
17B17B10B
Number of Experts
MoE routing
12816256 (8 selected)
Throughput
Tokens per seconde
--100 TPS
API Input Cost
Per miljoen tokens
VarieertVarieert$0.30

Data van Meta's officiële model card, MiniMax's technisch rapport en onafhankelijke evaluaties.

Kies Llama 4

Wanneer Llama 4 te kiezen boven MiniMax M2.7

Llama 4 is de betere keuze wanneer je workload enorme contextvensters, bewezen multimodale mogelijkheden of de zekerheid van een volledig open weight model met brede ecosysteem ondersteuning eist. Scout's 10M token context is 50x langer dan MiniMax M2.7's 200K limiet, wat het essentieel maakt voor toepassingen die volledige codebases, juridische document sets of uitgebreide gespreksgeschiedenissen in één keer moeten verwerken. Maverick's 80.5% op MMLU Pro en 73.4% op MMMU demonstreren consequent sterke prestatie over zowel tekst als visuele taken. Het Llama 4 ecosysteem profiteert ook van jaren van gemeenschapsinvestering in fine-tuning tools, kwantisatie methoden en productie deployment gidsen.

  • 10M token context met Scout is 50x langer dan MiniMax M2.7's 200K venster, essentieel voor volledige codebase analyse en lang document verwerken
  • Volledig open weight model met downloadbare weights voor volledige controle over deployment, fine-tuning en data privacy
  • MMLU Pro 80.5% op Maverick plaatst het onder de top open weight modellen voor complexe redenering en kennis taken
  • MMMU 73.4% toont bewezen multimodaal begrip over afbeeldingen, grafieken, diagrammen en visuele content
  • Beschikbaar op alle grote cloud providers inclusief AWS, Azure, Google Cloud en tientallen inference platforms wereldwijd
  • Volwassen open weight gemeenschap met uitgebreide fine-tuning gidsen, kwantisatie tools en beproefde productie recepten

Kies MiniMax M2.7

Wanneer MiniMax M2.7 de vergelijking wint tegen Llama 4

MiniMax M2.7 bereikt frontier-klasse prestatie met slechts 10B actieve parameters, wat het meest parameter efficiënte model in zijn kwaliteitslaag maakt. Zijn self-evolving architectuur verbetert continu door deployment feedback, en de $0.30 per miljoen input token prijs maakt het ongeveer 50x goedkoper dan mainstream vlaggenschip modellen. Voor teams die sterke AI mogelijkheden nodig hebben zonder enorme GPU budgetten vertegenwoordigt MiniMax M2.7 een fundamenteel nieuwe benadering van de kosten versus kwaliteit afweging. Het 256 expert MoE ontwerp routeert elke token door slechts 8 specialisten, compute vereisten minimaal houdend terwijl brede taak dekking behouden wordt.

  • Slechts 10B actieve parameters per token, het laagste actieve aantal onder elk model dat frontier-klasse benchmark scores bereikt
  • $0.30 per miljoen input tokens maakt MiniMax M2.7 ongeveer 50x goedkoper dan mainstream vlaggenschip modellen voor API-gebaseerde workloads
  • SWE Pro 56.22% toont sterke agentische coding prestatie competitief met veel grotere modellen
  • 100 tokens per seconde throughput maakt snelle, responsieve inference mogelijk zelfs voor interactieve toepassingen
  • Self-evolving architectuur die continu verbetert door deployment feedback zonder handmatige retraining vereist
  • 256 expert MoE ontwerp met 8 geselecteerd per token biedt de breedste specialist dekking van elk productie model

FAQ

Veelgestelde vragen over Llama 4 vs MiniMax M2.7

Antwoorden op de meest voorkomende vragen die ontwikkelaars en teams stellen bij het kiezen tussen Llama 4 en MiniMax M2.7 voor productie workloads en kosten efficiënte deployment.

Hoe kan MiniMax M2.7 frontier modellen evenaren met slechts 10B actieve parameters?

MiniMax M2.7 gebruikt een 256 expert Mixture of Experts architectuur die slechts 8 specialisten per token selecteert. Dit betekent dat het model 230B totale parameters aan kennis heeft maar slechts 10B activeert voor elke gegeven input, compute kosten extreem laag houdend. De grote expert pool stelt elke token in staat om naar hoogst gespecialiseerde subnetwerken gerouteerd te worden, kwaliteit bereikend die modellen evenaart met veel hogere actieve parameter aantallen.

Is Llama 4 of MiniMax M2.7 goedkoper om in productie te draaien?

MiniMax M2.7 is significant goedkoper voor API-gebaseerde workloads op $0.30 per miljoen input tokens, ongeveer 50x minder dan mainstream vlaggenschip prijzen. Echter, voor self-hosted deployment zijn Llama 4 Maverick's 17B actieve parameters slechts matig groter dan MiniMax M2.7's 10B, dus de kloof versmalt wanneer je de hardware bezit. Het grootste kosten verschil toont zich in hoog volume API gebruik waar MiniMax M2.7's prijzen moeilijk te evenaren zijn.

Wat betekent self-evolving in de context van MiniMax M2.7?

Self-evolving verwijst naar MiniMax M2.7's vermogen om zijn prestatie in de loop van de tijd te verbeteren door deployment feedback lussen. In tegenstelling tot traditionele modellen die statisch blijven na training, incorporeert MiniMax M2.7 signalen van real-world gebruik om zijn expert routing en respons kwaliteit te verfijnen. Dit betekent dat het model dat je vandaag gebruikt volgende maand beter kan presteren op je specifieke taken zonder dat je iets hoeft te retrainen of fine-tunen.

Kan MiniMax M2.7 dezelfde taken aan als Llama 4 Maverick?

MiniMax M2.7 dekt een breed bereik aan taken inclusief coderen, redeneren en algemene conversatie. Echter, Llama 4 Maverick heeft sterkere gedemonstreerde prestatie op multimodale taken met 73.4% op MMMU en algemene kennis met 80.5% op MMLU Pro. MiniMax M2.7 blinkt uit op coding benchmarks met 56.22% op SWE Pro en biedt veel lagere inference kosten. De beste keuze hangt af van of je workload primair tekst en code is of significant visueel begrip vereist.

Welk model heeft betere contextvenster ondersteuning, Llama 4 of MiniMax M2.7?

Llama 4 wint beslissend op context lengte. Scout ondersteunt 10M tokens, wat 50x langer is dan MiniMax M2.7's 200K token limiet. Zelfs Maverick biedt 1M tokens, nog steeds 5x meer dan MiniMax M2.7. Als je toepassing zeer lange documenten moet verwerken, uitgebreide gespreksgeschiedenis moet behouden of volledige codebases in één keer moet analyseren, is Llama 4 de duidelijke keuze in deze vergelijking.

Is MiniMax M2.7 open weight zoals Llama 4?

MiniMax M2.7 biedt API toegang en heeft technische details over zijn architectuur uitgebracht, maar zijn weight beschikbaarheid en licentie voorwaarden verschillen van Llama 4's volledig open weight benadering. Llama 4 modellen kunnen gedownload en self-hosted worden onder de Llama 3.1 Community License, wat teams volledige controle over deployment en data privacy geeft. Controleer MiniMax's laatste release notities voor de meest actuele informatie over weight toegang en licentiëring.

Hoe vergelijken de MoE architecturen tussen Llama 4 en MiniMax M2.7?

Beide modellen gebruiken Mixture of Experts maar op zeer verschillende schalen. Llama 4 Maverick heeft 128 experts met 17B actieve parameters uit 400B totaal. MiniMax M2.7 duwt dit verder met 256 experts en slechts 10B actief uit 230B totaal, slechts 8 experts per token selecterend. Het hogere expert aantal in MiniMax M2.7 maakt meer gespecialiseerde routing mogelijk, wat helpt verklaren hoe het sterke prestatie bereikt met minder actieve parameters.

Welk model is beter voor startups met beperkt GPU budget?

MiniMax M2.7 is de sterkere keuze voor budget-beperkte teams. Op $0.30 per miljoen input tokens en 100 tokens per seconde throughput levert het frontier-klasse kwaliteit tegen een fractie van typische kosten. Llama 4 Scout en Maverick vereisen meer substantiële GPU infrastructuur voor self-hosting door hun grotere actieve parameter aantallen. Echter, als je startup lange context verwerking of multimodale mogelijkheden nodig heeft, kan Llama 7 de hogere infrastructuur investering rechtvaardigen.

Llama 4 Familie

Ontdek meer Llama 4 vergelijkingen en modellen

Duik dieper in individuele Llama 4 modellen of zie hoe ze zich verhouden tot andere frontier open weight modellen. Elke vergelijkingspagina bevat volledige benchmark data, architectuur details en deployment gids om je de juiste keuze te helpen maken.

Llama 4 Scout

De 10M contextvenster specialist met 109B totale parameters en 17B actief, gebouwd voor lang document verwerken en uitgebreide gesprekken

Ontdek

Llama 4 Maverick

Meta's 400B vlaggenschip met 128 experts en 17B actieve parameters, top-tier multimodale en redeneringsprestatie leverend

Ontdek

Alle Llama 4 Modellen

Volledig overzicht van elk model in de Llama 4 familie inclusief Scout, Maverick en Behemoth met volledige specs en benchmarks

Ontdek

Llama 4 vs Kimi K2.6

Vergelijk Meta's open weight MoE architectuur tegen Moonshot's Kimi K2.6 over redenering, coderen en meertalige taken

Vergelijk

Llama 4 vs Qwen 3.6

Zie hoe Llama 4 zich verhoudt tot Alibaba's Qwen 3.6 op benchmarks, context lengte en deployment flexibiliteit

Vergelijk

Llama 4 vs DeepSeek V4

Triljoen parameter schaal ontmoet lange context als Llama 4 DeepSeek V4 Pro's 80.6% SWE Bench coding prestatie ontmoet

Vergelijk

Aan de slag

Probeer Llama 4 modellen gratis

Begin direct te chatten met Llama 4 Maverick of Scout. Geen setup vereist. Vergelijk de modellen zelf en zie welke het beste bij je workflow past.