Model Vergelijking

Llama 4 vs DeepSeek V4 - triljoen schaal MoE ontmoet lange context open weight AI

De Llama 4 vs DeepSeek V4 vergelijking belicht twee fundamenteel verschillende benaderingen van open weight AI. Meta's Llama 4 familie levert het langste contextvenster beschikbaar in elk open model op 10M tokens met Scout, terwijl inference mager blijft op slechts 17B actieve parameters. DeepSeek V4 Pro neemt het tegenovergestelde pad, schalend naar 1.6 triljoen totale parameters met 49B actief om 80.6% op SWE Bench Verified te bereiken, het binnen strijkafstand van Claude Opus 4.6 plaatsend. DeepSeek V4 Flash biedt een lichtere alternatief op 284B totaal en 13B actieve parameters voor teams die kosten efficiëntie nodig hebben zonder het 1M contextvenster op te offeren. Beide families verschepen onder permissieve licenties, wat Llama 4 vs DeepSeek V4 een van de meest consequential open model beslissingen maakt voor productie teams in 2026.

Prestaties

Llama 4 vs DeepSeek V4 benchmark uitsplitsing

DeepSeek V4 Pro leidt op ruwe coding benchmarks met 80.6% SWE Bench Verified, terwijl Llama 4 Scout een ongeëvenaard 10M token contextvenster biedt. Beide families gebruiken Mixture of Experts architectuur op zeer verschillende schalen, wat teams echte keuzes geeft afhankelijk van workload prioriteiten.

DeepSeek V4 lanceerde in april 2026 met twee varianten ontworpen voor verschillende deployment profielen. Het Pro model pakt 1.6 triljoen totale parameters met 49B actief per forward pass, gericht op maximale coding en redeneringskwaliteit. Het Flash model trimt dat naar 284B totaal en 13B actief, geoptimaliseerd voor throughput en kosten. Beide varianten ondersteunen 1M contextvensters en verschepen onder de MIT licentie. Aan de Llama 4 kant brengt Maverick 400B totale parameters met 17B actief en scoort 80.5% op MMLU Pro, terwijl Scout het contextvenster uitbreidt naar een industrie leidend 10M tokens. Voor productie teams die Llama 4 vs DeepSeek V4 evalueren, komt de keuze vaak neer op of je workload extreme context lengte of piek coding prestatie op schaal eist.

Llama 4 vs DeepSeek V4 benchmark vergelijking grafiek toont SWE Bench, MMLU Pro, contextvenster en parameter aantallen

DeepSeek V4 Pro: SWE Bench Verified 80.6%, binnen 0.2 punten van Claude Opus 4.6

DeepSeek V4 Pro: 1.6T totale parameters met 49B actief, het grootste open weight model beschikbaar

DeepSeek V4 Flash: 284B totaal met 13B actief, onder $1 per miljoen output tokens

Maverick: MMLU Pro 80.5% en MMMU 73.4% voor sterke algemene redenering en multimodale taken

Scout: 10M token contextvenster, 10x langer dan DeepSeek V4's 1M limiet

Beide DeepSeek V4 varianten verschepen onder de MIT licentie voor maximale commerciële flexibiliteit

Volledige vergelijking

Llama 4 familie vs DeepSeek V4 familie

Volledige benchmark resultaten over redenering, coderen en architectuur metrics voor alle vier modellen in de Llama 4 vs DeepSeek V4 vergelijking.

Benchmark
Llama 4 Maverick
400B / 17B actief
Open Weight
Llama 4 Scout
109B / 17B actief
Lange Context
DeepSeek V4 Pro
1.6T / 49B actief
Frontier
DeepSeek V4 Flash
284B / 13B actief
Efficient
MMLU Pro
Kennis & redenering
80.5%74.3%--
SWE-Bench Verified
Agentisch coderen
--80.6%-
MMMU
Multimodaal
73.4%69.4%--
GPQA Diamond
Wetenschappelijke kennis
69.8%57.2%--
Context Window
Max tokens
1M10M1M1M
Total Parameters
Model grootte
400B109B1.6T284B
Active Parameters
Per token
17B17B49B13B
License
Commercieel gebruik
Llama 3.1Llama 3.1MITMIT
API Cost
Per miljoen output tokens
VarieertVarieert$3.48<$1

Data van Meta's officiële model card, DeepSeek's technisch rapport en onafhankelijke evaluaties. April 2026.

Kies Llama 4

Wanneer Llama 4 te kiezen boven DeepSeek V4

Llama 4 is de sterkere keuze wanneer je workload afhangt van enorme contextvensters, bewezen multimodaal begrip of magere inference kosten. Scout's 10M token context is 10x langer dan wat dan ook DeepSeek V4 biedt, wat het de duidelijke winnaar maakt voor documentanalyse, codebase begrip en lange gespreksgeschiedenis. Maverick houdt actieve parameters op slechts 17B vergeleken met DeepSeek V4 Pro's 49B, wat direct vertaalt naar lagere GPU geheugen vereisten en snellere token generatie. Het Llama 4 ecosysteem profiteert ook van brede cloud provider ondersteuning en een volwassen open weight gemeenschap die tooling bouwt sinds de originele Llama release.

  • 10M token context met Scout, 10x langer dan DeepSeek V4's 1M venster, ideaal voor het verwerken van volledige codebases of lange documenten in één keer
  • 17B actieve parameters op zowel Scout als Maverick houden inference kosten significant onder DeepSeek V4 Pro's 49B actieve voetafdruk
  • MMMU 73.4% op Maverick toont sterk multimodaal begrip over afbeelding, grafiek en diagram taken
  • MMLU Pro 80.5% plaatst Maverick onder de top open weight modellen voor algemene kennis en complexe redenering
  • Beschikbaar op alle grote cloud providers inclusief AWS, Azure, Google Cloud en tientallen inference platforms
  • Gevestigde open weight gemeenschap met uitgebreide fine-tuning gidsen, kwantisatie tools en productie deployment recepten

Kies DeepSeek V4

Wanneer DeepSeek V4 de vergelijking wint tegen Llama 4

DeepSeek V4 Pro levert coding prestatie die de beste closed-source modellen evenaart tegen een fractie van hun prijs. Zijn 80.6% SWE Bench Verified score plaatst het binnen 0.2 punten van Claude Opus 4.6, wat het sterkste open weight optie maakt voor agentische coding workflows en geautomatiseerde software engineering. De MIT licentie verwijdert vrijwel alle commerciële restricties, wat enterprises meer flexibiliteit geeft dan de Llama licentie voor redistributie en modificatie. Voor teams die nog lagere kosten nodig hebben, biedt DeepSeek V4 Flash een dwingende alternatief met 13B actieve parameters en sub-dollar prijzen per miljoen output tokens.

  • SWE Bench Verified 80.6% plaatst DeepSeek V4 Pro binnen 0.2 punten van Claude Opus 4.6, de huidige closed-source leider voor coding taken
  • MIT licentie biedt maximale commerciële vrijheid zonder gebruik drempels, redistributie limieten of rapportage vereisten
  • $3.48 per miljoen output tokens op Pro maakt het ongeveer 7x goedkoper dan vergelijkbare closed-source frontier modellen
  • DeepSeek V4 Flash op 284B totaal en 13B actief levert sterke prestatie op onder $1 per miljoen output tokens
  • 1M contextvenster op zowel Pro als Flash varianten behandelt grote codebases en uitgebreide technische documenten
  • 1.6 triljoen totale parameters in Pro vertegenwoordigen het grootste open weight model tot nu toe uitgebracht, getraind op enorme diverse data

FAQ

Veelgestelde vragen over Llama 4 vs DeepSeek V4

Antwoorden op de meest voorkomende vragen die ontwikkelaars en teams stellen bij het kiezen tussen Llama 4 en DeepSeek V4 voor productie workloads.

Is DeepSeek V4 echt goedkoper dan Llama 4 voor productie gebruik?

Het hangt af van de variant en je workload. DeepSeek V4 Pro kost $3.48 per miljoen output tokens via de API, wat ongeveer 7x goedkoper is dan vergelijkbare closed-source modellen. Echter, Llama 4 Maverick activeert slechts 17B parameters per token vergeleken met DeepSeek V4 Pro's 49B, dus self-hosted inference op Llama 4 kan kosten efficiënter zijn als je al GPU infrastructuur hebt. DeepSeek V4 Flash op onder $1 per miljoen output tokens is de goedkoopste optie voor API-gebaseerde workloads.

Welk model is beter voor coderen, Llama 4 of DeepSeek V4?

DeepSeek V4 Pro is de duidelijke leider voor coding taken in deze vergelijking. Het scoort 80.6% op SWE Bench Verified, het binnen 0.2 punten van Claude Opus 4.6 plaatsend. Llama 4 Maverick is een sterk algemeen model met 80.5% op MMLU Pro, maar het evenaart niet DeepSeek V4 Pro op gespecialiseerde coding benchmarks. Als je primaire workload geautomatiseerde code generatie of agentische software engineering is, is DeepSeek V4 Pro de betere keuze.

Kan ik zowel Llama 4 als DeepSeek V4 self-hosten?

Ja, beide model families zijn beschikbaar als open weights voor self-hosted deployment. Llama 4 verschepen onder de Llama 3.1 Community License, die commercieel gebruik toestaat met sommige voorwaarden voor zeer grootschalige deployments. DeepSeek V4 gebruikt de MIT licentie, die helemaal geen gebruik restricties heeft. Beide kunnen gedownload en op je eigen infrastructuur gedraaid worden met standaard serving frameworks zoals vLLM, TGI of SGLang.

Hoe vergelijkt de MIT licentie van DeepSeek V4 met de Llama licentie?

De MIT licentie op DeepSeek V4 is een van de meest permissieve open-source licenties beschikbaar. Het staat onbeperkt commercieel gebruik, modificatie en redistributie toe zonder rapportage vereisten. De Llama 3.1 Community License permitteert ook commercieel gebruik maar bevat voorwaarden rond maandelijkse actieve gebruiker drempels en vereist attributie. Voor de meeste teams werken beide licenties prima, maar enterprises met strikte juridische vereisten geven vaak de voorkeur aan de eenvoud van MIT.

Welke heeft betere multimodale ondersteuning, Llama 4 of DeepSeek V4?

Llama 4 heeft sterkere gedemonstreerde multimodale mogelijkheden in deze vergelijking. Maverick scoort 73.4% op MMMU, wat begrip test van afbeeldingen, grafieken, diagrammen en visuele content. DeepSeek V4 is primair geoptimaliseerd voor tekst en code taken, met zijn uitblinkende benchmark SWE Bench Verified op 80.6%. Als je workflow betrekking heeft op het verwerken van visuele content naast tekst, is Llama 4 Maverick de betere match.

Hoeveel VRAM is nodig om DeepSeek V4 Pro vs Llama 4 Maverick te draaien?

DeepSeek V4 Pro is aanzienlijk veeleisender door zijn 1.6 triljoen totale parameters en 49B actief per token. Zelfs met kwantisatie vereist het typisch een multi-node setup met enkele honderden gigabytes gecombineerd VRAM. Llama 4 Maverick op 400B totaal en 17B actief is veel beter beheersbaar en kan op een enkele high-end server draaien met 4 tot 8 GPU's afhankelijk van kwantisatie niveau. DeepSeek V4 Flash op 13B actief is de lichtste optie en kan op kleinere GPU configuraties draaien.

Is DeepSeek V4 Flash een goed alternatief voor Llama 4 Scout?

Ze dienen verschillende doeleinden. DeepSeek V4 Flash is geoptimaliseerd voor kosten efficiënte inference met 13B actieve parameters en sub-dollar API prijzen, wat het geweldig maakt voor hoog volume productie workloads. Llama 4 Scout is gebouwd rond zijn 10M token contextvenster, wat 10x langer is dan Flash's 1M limiet. Kies Flash wanneer je betaalbare throughput nodig hebt op standaard lengte taken, en kies Scout wanneer je werk vereist het verwerken van zeer lange documenten of het behouden van uitgebreide gespreksgeschiedenis.

Welk open model moet ik kiezen voor enterprise deployment in 2026?

De beste keuze in de Llama 4 vs DeepSeek V4 vergelijking hangt af van je primaire gebruikssituatie. Voor coderen en software engineering automatisering maken DeepSeek V4 Pro's 80.6% SWE Bench score en MIT licentie het de top keuze. Voor lang document verwerken, retrieval augmented generation over grote corpora of toepassingen die uitgebreid geheugen nodig hebben, is Llama 4 Scout's 10M contextvenster ongeëvenaard. Voor algemeen enterprise AI met sterke multimodale ondersteuning biedt Llama 4 Maverick de beste balans van kwaliteit en efficiëntie.

Llama 4 Familie

Ontdek meer Llama 4 vergelijkingen en modellen

Duik dieper in individuele Llama 4 modellen of zie hoe ze zich verhouden tot andere frontier open weight modellen. Elke vergelijkingspagina bevat volledige benchmark data, architectuur details en deployment gids om je de juiste keuze te helpen maken.

Llama 4 Scout

De 10M contextvenster specialist met 109B totale parameters en 17B actief, gebouwd voor lang document verwerken en uitgebreide gesprekken

Ontdek

Llama 4 Maverick

Meta's 400B vlaggenschip met 128 experts en 17B actieve parameters, top-tier multimodale en redeneringsprestatie leverend

Ontdek

Alle Llama 4 Modellen

Volledig overzicht van elk model in de Llama 4 familie inclusief Scout, Maverick en Behemoth met volledige specs en benchmarks

Bekijk alle

Llama 4 vs Kimi K2.6

Vergelijk Meta's open weight MoE architectuur tegen Moonshot's Kimi K2.6 over redenering, coderen en meertalige taken

Vergelijk

Llama 4 vs Qwen 3.6

Zie hoe Llama 4 zich verhoudt tot Alibaba's Qwen 3.6 op benchmarks, context lengte en deployment flexibiliteit

Vergelijk

Llama 4 vs MiniMax M2.7

Schaal versus radicale efficiëntie als Llama 4's 400B architectuur MiniMax M2.7's 10B actieve parameter ontwerp ontmoet

Vergelijk

Aan de slag

Probeer Llama 4 modellen gratis

Begin direct te chatten met Llama 4 Maverick of Scout. Geen setup vereist. Vergelijk de modellen zelf en zie welke het beste bij je workflow past.